2012 - Consciousness is the key

PPJ         2011.12.31.

         szólj hozzá

Címkék: videó

Tetszett? Oszd meg!

Share/Bookmark

        

2011/12 Szilveszter: Schmitt Pál helyett idén Charles Chaplin mond beszédet

PPJ         2011.12.30.

         szólj hozzá

Címkék: videó humánökológia

Tetszett? Oszd meg!

Share/Bookmark

        

Robin Ince: A csodálat ellensége a tudomány?

PPJ         2011.12.29.

Elrabolja-e a tudomány az életből a varázslatot? Dehogy, épp ellenkezőleg! Ebben a vicces és bájos monológban magával ragadó és örömteli jellemével Robin Ince élő cáfolatát adja ennek a sokat hangoztatott de alaptalan vádnak. Minél többet tudunk meg az univerzum lenyűgöző működéséről, annál inkább csodálattal tekintünk rá. Parádé!

         1 hozzászólás

Címkék: videó tudomány univerzum

Tetszett? Oszd meg!

Share/Bookmark

        

Amerika után már Új-Zélandon is bűn lesz a saját veteményes

PPJ         2011.12.28.

Frissítés(2012.01.26):

Immáron szomjat oltani is "bűn", illetve csakis pénzért szabad... Na épp kiknek? A szegényeknek! :((  Az angol nyelvű összefoglalónak megjelent a hasonló magyar változata is.

"Már a vizet is elveszik a szegényektől -
Egy, a héten bemutatandó dokumentumfilm szerint a multinacionális vállalatok puszta üzleti érdekből még az ivóvíztől is megfosztják a harmadik világban lévő országok lakóit."

Frissítés 2012. február 9.: A Világbank és a titkos vízprivatizáció

http://endtimeinfo.com/wp-content/uploads/2011/12/illegal-gardening-370x316.jpgForrás: Investment Watch, Idők Jelei

Döbbenten vettem tudomásul, hogy Amerika után most már itt Új-Zélandon is új élelmiszerbiztonsági törvényt léptetnek életbe, amelynek értelmében az élelmiszertermelés többé nem emberi jog, hanem kiváltság.

Az új törvénytervezet két szempontból is különösen aggasztó. Először is hatásának terjedelmében, másodsorban pedig azért, mert szinte teljesen észrevétlenül ment végbe a törvényalkotási folyamat. A média szinte egyáltalán nem foglalkozott az üggyel, ami pedig alapjaiban változtatja meg az ország élelmiszerbiztonságát.

A törvényt az amerikai Élelmiszerbiztonsági Hivatal, az FDA és a nagy élelmiszeripari cégek (lásd Monsanto és társai) befolyása alatt álló Kereskedelmi Világszervezet (WTO) nyomására léptetik életbe. [Tudtunkkal a törvényt még nem fogadták el és Új-Zélandon számos szervezet harcol ellene aláírásgyűjtéssel és egyéb módon.] Az új törvény rendkívül negatív hatással lesz a növények bio-diverzifikációjára és érzékenyen érintené a kisgazdaságokat, mivel jogilag rendelkezik a vetőmagok gyűjtésével, cserekereskedelmével, a barterezéssel és ajándékozással, tulajdonképpen illegálissá téve ezeket a tevékenységeket. Többet erről az nzfoodsecurity.org weboldalon olvashatunk.

http://endtimeinfo.com/wp-content/uploads/2011/01/homegrown-300x225.jpgÍme, néhány megfontolandó pont a törvénnyel/törvénytervezettel kapcsolatban:

  • + A növénytermesztéshez és a saját magunk által megtermelt élelmiszerek megosztásához fűződő jogot a kormány által nyújtható kiváltsággá alakítja, amit a kormány bármikor megvonhat.
  • + Megtiltja a „élelmiszerek” felhatalmazás nélküli terjesztését, az élelmiszereket pedig olyan módon definiálja, hogy abba beletartoznak a tápanyagok, a magok, a gyógyhatású készítmények, az alapvető ásványi anyagok és italok, a vizet is beleértve.
  • + A magok feletti rendelkezéssel a kormány elveszi az élelmiszertermesztés lehetőségét az emberektől és a multiknak adja. Ezzel a hatalommal természetesen könnyű visszaélni.
  • + A továbbterjesztésre szánt élelmiszerek termelését engedélyhez köti a kis családi gazdaságok számára is, az engedély megadását pedig az állam bármilyen ürüggyel megtagadhatja.
  • + Az új élelmiszerbiztonsági törvény értelmében a rendőrség élelmiszerbiztonsági ügyekben is eljárhat, bírósági végzés nélkül tarthat házkutatást és bármilyen általa szükségesnek ítélt eszközt bevethet a razziához, akár fegyvert is (265-1 paragrafus).
  • + A 243-as paragrafus értelmében a magánszektor tagjai is lehetnek élelmiszerbiztonsági tisztek, tehát a Monsanto alkalmazottai razziát tarthatnak egy farmon rendőri erősítéssel.
  • + A törvény büntető- és polgárjogi immunitást biztosít az élelmiszerbiztonsági tiszteknek, azaz tetteikért nem vonhatók bírósági úton felelősségre.
  • + Az új-zélandi kormány a törvényt a Kereskedelmi Világszervezet által támogatott Codex Alimentariusban* előírt kötelezettségeinek teljesítéseként alkotta. Tehát a kormány így vagy úgy, de köteles meghozni ezeket a változtatásokat.
  • + A törvény megakadályozza, hogy a helyi közösségek önellátóak legyenek.
  • + A törvény hatására a magbankok és magmegosztó hálózatok megszűnhetnek, amennyiben nem sikerül beszerezniük a működésükhöz szükséges engedélyt. A különböző magfajták elvesztése megnehezítené a saját részre történő termesztést.
  • + A bio-élelmiszer termelők elveszíthetik piaci részesedésüket a nagy élelmiszeripari cégek javára, ami a tápanyagszegény és genetikailag módosított élelmiszerek további térnyerését eredményezné.
     

A kulcs a magokban rejlik. Természetesen bizonyos magok önmagukban is élelmiszernek számítanak. A törvény értelmében a gabona vetőmag, vetni való burgonya, rizs, stb. a kormány által felügyelt „anyagnak” számítanak és engedély nélküli birtoklásukért a kábítószer birtoklás esetében kiszabható büntetéshez hasonló büntetés jár. Jó mag nélkül pedig nincs jó étel.

 

*„Élelmiszer törvénykönyv” az általános és speciális élelmiszerbiztonsági szabványok sorozatát foglalja magában, és Fritz ter Meer náci háborús bűnös alapította.

         16 hozzászólás

Címkék: rendőrállam mezőgazdaság biotechnológia agrárium codex alimentarius népességszabályozás

Tetszett? Oszd meg!

Share/Bookmark

        

Hihetetlen: TV nézésre buzdítok Karácsonykor!

PPJ         2011.12.26.

http://think.transindex.ro/wp-content/uploads/2011/08/vadm.jpgMegszokhattuk, hogy a karácsony nem kecsegtet értelmes tudattágítókkal a televízió műsorait illetően. Most azonban tágra nyíltak a természetvédő pupilláim, mert az MTV a Vad Magyarországot tűzte adására, a Spektrum pedig a világhírű madár természetfotósunkról készült dokumentumfilmjét adja az ünnepek alatt!

Vad Magyarország - A vizek birodalma

színes, magyar-német természetfilm, 52 perc, 2011
Port.hu adatlap, Facebook oldal

MTV 1, December 30. Péntek 18:30; ismétlés: Január 1. Vasárnap 10:10

Egy rétisas család mindennapjai és egy fiatal vidra kalandjai - valahol a magyar mocsarak mélyén. Egész estés természetfilm Magyarország tájairól, állatvilágáról és természethez kötődő hagyományairól, látványos képekkel, szépséges zenével, Kulka János narrációjával.

A magyar-német koprodukcióban készült egyórás természetfilm lenyűgöző képi világával és sodró történetével méltón jeleníti meg Magyarország tájait, állatvilágát és természethez kötődő hagyományait. A négy évszakon átívelő, több mint húsz hazai helyszínen forgatott film évtizedek óta az első, hazánk vadvilágát átfogóan bemutató produkció.

A láthatatlan madárfotós - Máté Bence

Port.hu adatlap,

SPEKTRUM, Hétfő (December 26.) 16:00; Kedd (December 27.) 16:00; Szerda (December 28.) 16:00; ismétlés egyfolytában: Vasárnap (2012. január 1.) 15:00; Vasárnap (2012. január 1.) 15:30; Vasárnap (2012. január 1.) 16:00

A sorozat Máté Bence főszereplésével forgott, akit 2010-ben a világ legjobb természetfotósának választottak. A sorozatból megtudhatjuk, hogy mi a titka Bence díjnyertes képeinek, miközben a többszörösére lassított felvételeknek köszönhetően példátlan látványvilág tárul elénk. A sorozat nem titkolt célja, hogy közelebb hozza a hazai élővilágot és a természet szeretetét az emberekhez. Egy nem mindennapi sorozat, egy nem mindennapi természetfotóssal, testközelben Magyarország legszebb madaraival, akiket soha még ennyire közelről, ennyire részletgazdag képekben nem láthattunk.

"A kérdés csak az volt, hogy mindaz az a felhőtlen röhögésekkel álcázott elszántság, az az egyetlen percért étlen-szomjan, órákig a 40 fokra felhevült lesben ücsörgés, az a feszült koncentráció, amit ott megtapasztaltunk mennyire fog visszajönni a sorozatban. Nos, jelentem, tökéletesen." - írja a Comment:com blog a beharangozójában

         1 hozzászólás

Címkék: természet természetvédelem filmajánló természetfilmek természetfotózás

Tetszett? Oszd meg!

Share/Bookmark

        

 
 
süti beállítások módosítása